Стадо слонів іде саваною Амбоселі, на одному птах, справа жирафа

У Кенії розслідують загибель 15 слонів з ознаками паралічу

У Національному парку Амбоселі та прилеглих територіях протягом місяця загинуло 15 слонів. Більшість тварин перед смертю мали частковий параліч. Місцева влада розпочала розслідування причин.

Усі тварини мешкали в екосистемі Амбоселі. Серед загиблих лише один самець, решта — самки та дитинчата.

Симптоми та лабораторні результати

У Службі дикої природи Кенії повідомили, що десять слонів протягом одного-двох днів перед смертю мали частковий параліч і не могли стояти. Встановити причину загибелі інших п’яти тварин важко: туші або занадто розклалися, або їх з’їли хижаки.

У лабораторії Університету Найробі зробили попередні аналізи зразків. У них виявили потенційно токсичну речовину. Урядова лабораторія провела окремі тести, проте токсинів, які шукали, не виявила. Дослідження тривають.

Паралельно аналізують джерела води та інші потенційні забруднювачі в районах, де померли слони. Влада запевняє: наразі немає доказів, що захворювання може передаватися людям.

Попередні випадки

У Кенії раніше фіксували отруєння слонів. Це робили або браконьєри, або місцеві жителі через конфлікт із дикими тваринами.

Раніше вчені досліджували масову загибель слонів у Ботсвані 2020 року. Ймовірно, причиною стало отруєння водою з ціанобактеріями, розмноження яких посилює зміна клімату.

Олена Бондаренко

Олена — людина, з якої все почалося. Понад дванадцять років вона вирощує рослини на балконі та невеликій ділянці, експериментує з різними методами догляду і постійно шукає рішення, які працюють у реальних умовах. Саме вона започаткувала принцип «тільки перевірене» і досі особисто перечитує найважливіші матеріали.

Сьогодні Олена визначає загальний тон сайту, пише ключові тек

More From Author

Наречена підпалила церкву в Юті напередодні весілля

Як реагувати на образи: практичні стратегії емоційної стійкості

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *